ارسلان زارع فرماندار سابق دشتستان که حکم معاونت سیاسی امنیتی استانداری گیلان برای وی دو روز پیش به امضای وزیر کشور رسیده بود امشب به تهران رفت تا شنبه رسما معارفه شود. شنیده‌های اتحاد خبر حاکی است دکتر زارع صبح شنبه با پرواز تهران -رشت به استان گیلان خواهد رفت و ساعت 14 شنبه رسما در استانداری معارفه و کار خود را آغاز خواهد کرد...

فرماندار دشتستان که با سابقه ترین فرماندار استان بوشهر به شمار می رود به معاونت سیاسی، امنیتی استانداری گیلان منصوب شد.

دکتر مصطفی سالاری چند ماه پیش دکتر ارسلان زارع فرماندار دشتستان را برای پست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استان گیلان به وزارت کشور معرفی کرده بود.

پیش از این «علی اصغر جمشیدنژاد» از بهمن ماه 1396 به پیشنهاد دکتر سالاری و با حکم وزیر کشور به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان منصوب شده بود که با توجه به مصوبه اخیر مجلس در خصوص کنار گذاشتن بازنشستگان وی بازنشست شده و «ارسلان زارع» جایگزین شده است.

 استان گیلان بیش از 2 میلیون و هفتصد هزار نفر جمعیت دارد و از 16 شهرستان و 52 شهر تشکیل شده است و 13 نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

شهر رشت مرکز این استان حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد. این استان همچنین دهمین استان پرجمعیت کشور است.

 سوابق تحصیلی و علمی دکتر زارع:

ارسلان زارع متولد 1346 شهر کاکی از توابع شهرستان دشتی استان بوشهر می باشد.

وی پس از اخذ دیپلم در رشته اقتصادی و اجتماعی؛ به تحصیلات خود ادامه داد و موفق به اخذ لیسانس در دو رشته تاریخ و سپس علوم قضایی گردید.

ارسلان زارع سپس تحصیلات خود در مقطع فوق لیسانس را نیز ادامه داد و موفق به اخذ دو مدرک کارشناسی ارشد در رشته های حقوق خصوصی و همچنین مدیریت دولتی شد.

به گزارش اتحاد جنوب؛ وی که با مدرک فوق لیسانس فرماندار دیر در دولت اصلاحات بود پس از انتصاب فرماندار جدید در ابتدای دولت آقای احمدی نژاد فرصت را غنیمت شمرده و به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته مدیریت اقتصاد پرداخت.

دکتر زارع نویسنده چندین مقاله علمی از جمله 5 مقاله ISI در مجلات علمی و پژوهشی آسیا و آمریکا نیز می باشد.

 سوابق کاری و اجرایی:

دبیر آموزش و پرورش شهرستان های گناوه، دشتی و بوشهر

مسئول تاسیس و راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی خورموج

معاون فرمانداری شهرستان دشتی از سال 1380 تا 1381

فرمانداری شهرستان دیر از سال 1381 تا 1385

مدرس دانشگاه های استان بوشهر

فرماندار دشتستان از اسفند 1392 تاکنون